ANA SAYFA / CİNSELLİK / Cinsel İsteği Artırma Yolları

Cinsel İsteği Artırma Yolları

Sağlıklı bir yaşamın sırlarından biri de sağlıklı bir cinsel yaşamdır. Birçok nedenden dolayı zamanla cinsel isteklerde azalma görülmektedir. Çiftler arasında sorunlara neden olan bu konuyu ortadan kolayca kaldırmanın yöntemleri vardır. Sizlere için birkaç noktaya değineceğiz.

 

            Cinsel isteğin azalmasının en önemli nedenlerinden biri de vücudumuzda oluşan sağlık problemidir. Böbreklerinizde, kalbinizde ya da karaciğerinizde bir sıkıntı varsa; şeker hastalığı ve kansızlık gibi problemlere sahipseniz cinsel yaşamınız olumsuz yönde etkilenecektir. Doktorunuzla beraber bu sağlık sorunlarının üstesinden geldiğiniz zaman cinsel isteğiniz otomatik olarak artacaktır.

 

Birliktelik herkesin bildiği gibi tende başlamaz, zihinde başlar. Birey cinsel ilişkiye zihinsel olarak hazır değilse partneri onu ne kadar uyarırsa uyarsın, partnerinin beklediği şekilde karşılık veremeyecektir. Kendinizi ilişkiye psikolojik olarak hazırlayıp partnerinize doğru bir adım attığınızda bu durum ateşli bir gece yaşamanıza neden olacaktır.

 

Cinsel isteği arttıran hormon libidodur. hormonu yüksek olan kişiler tutku dolu cinsel hayata sahiptirler. Libidoyu yükseltmenin en etkili yöntemi spor yapmaktır. Spor hem bedeninizi sevmenize hem de seksi hissetmenize neden olacaktır. Ama aşırıya kaçıldığı zaman vücutta yıpranmaya ve genital bölgeye daha az kan gitmesine neden olur. Dozunda spor yaptığınız zaman cinsel isteğiniz artacaktır.

 

Partnerinizi erkek dergilerindeki erkekler ile kıyaslamayı bırakın. Böyle yaptığınız zaman tatminden uzaklaşacak ve hem kendiniz hem de partnerinizin kötü hissetmesine neden olacaksınız. Bunun yerine partneriniz ile konuşmaya çalışın. Ses tonunuza gizemli bir hava katarak hoşlanacağı kelimeler söyleyin. Onun üzerindeki etkinizi gördükçe cinsel isteğiniz artacak ve ikinizin de tatmin olacağı bir gece geçireceksiniz. Bunun dışında partnerinizin avuç içlerine, omuzlarına dokunarak ve dudağına ufak öpücükler bırakarak sizi arzulamasını sağlayabilirsiniz. Bir süre sonra kendinizi eğlenceli ve ateşli bir birlikteliğin içinde bulacaksını

Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

orgazm_kadin

Kadınların Orgazm Taklidi Yapma Sebepleri

    Cinsel yaşam iki kişinin tatmin olmasına dayanır. Tek partner ile cinsel hayat olmaz. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir