Ana Sayfa / CİNSELLİK / Evlilik Seks Hayatını Öldürüyor Mu?

Evlilik Seks Hayatını Öldürüyor Mu?

Seks insanoğlunun yaratılışından beri cazibesini koruyan bir kavramdır. Seksüel cazibeyi artırmak adına bir sürü yiyecekler geliştirilmiş, psikolojik olarak çiftlere seanslar düzenlenmiş ve daha birçok şey yapılmıştır. Sevgiliyken her şey son derece güzel ve ateşli iken evlenecek olanların kafasını bir soru kurcalamaktadır: evlilik seks hayatını öldürüyor mu?

 

Öncelikle sevgili iken sahip olunan psikoloji ile evlendikten sonraki tamamen farklı oluyor. Sevgili iken bir sorumluluk yokken, evlendikten sonra sorumluluklar artmaktadır. Dolayısıyla bu da bireyleri strese sokmaktadır. Bu da cinsel hayatı olumsuz etkilemektedir. Ama bu demek değildir ki evlilik seks hayatını öldürüyor.

 

Partnerinizin beklentilerini dinlemelisiniz. Karşılıklı neler istediğinizi birbirinize aktarmanız, yataktaki beklentilerinizi daha iyi bilmenize ve karşılamanıza neden olacaktır. Ayrıca arada sırada dışarıda farklı mekânlarda sevgili olduğunuz dönemlerdeki gibi romantik bir akşam yemeği yemeniz cinsel hayatınızı ateşleyecektir. Farklılıkları denemekten asla korkmamalısınız. Bu cinsel hayatınızın canlı kalmasına neden olacaktır. Arada eşiniz için onu tahrik edecek kostümler alıp giymeniz, seksi çağrıştıracak parfümler sıkmanız cinsel yaşamınızı canlı tutacaktır.

 

Evlilikte tek faktör eşler değildir. Çocuk olduğu zaman baş başa beraber geçireceğiniz zaman azalacaktır. Bebeğinize göre uyuyacak, gezecek ve zaman geçireceksiniz. Bu da cinsel hayatınızın ölmesine neden olabilir. Bunun önüne geçmek için kendi annenizden ya da eşinizin annesinden bazen bebeğinize bakmasını rica edip eşinizle baş başa geçirebileceğiniz zamanı ayırabilirseniz, eski günlerdeki gibi ateşli bir gece geçirmeniz mümkündür.

 

Ayrıca evli çiftlerin ailelerine yakın oturmaları da cinsel yaşamlarını kötü etkileyebilir. Sürekli olan aile ziyaretleri, şehir dışından gelen akrabalar akşam kendinize ayıracağınız zamanları ortadan kaldıracaktır. Bunun için iki tarafında ailelerinden uzakta yaşaması ve gelecek olan akrabaların gelmeden evvel haber vermeleri çiftlerin kendilerini ayarlamalarına ve cinsel yaşamlarını kötü etkilenmemesine yardım edecektir. Bunlara dikkat edildiğinde cinsel yaşamınız ölmek yerine eskisinden daha canlı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Cinsel İsteği Artırma Yolları başlıklı makalemizde cinsel isteği artırma yolları, cinsel istek ve cinselliği artırmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Kontrol Et

orgazm_kadin

Kadınların Orgazm Taklidi Yapma Sebepleri

    Cinsel yaşam iki kişinin tatmin olmasına dayanır. Tek partner ile cinsel hayat olmaz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir