Ana Sayfa / CİNSELLİK / Kadınların Orgazm Taklidi Yapma Sebepleri

Kadınların Orgazm Taklidi Yapma Sebepleri

    Cinsel yaşam iki kişinin tatmin olmasına dayanır. Tek partner ile cinsel hayat olmaz. Kadınların iş hayatına atılması ile gündeme gelen sorunlardan biri de kadınların gerçekten orgazm olamayıp orgazm taklidi yapmalarıdır. Peki kadınların orgazm taklidi yapma sebepleri nelerdir?

      Aslında kadınların orgazm taklidi yapmasının iki temel nedeni vardır. Bunlardan birincisi kadınların partnerlerini üzmek istememesidir. Kadınların cinselliğe bakışı ile erkeklerin cinselliğe bakışı farklıdır. Kadının orgazma ulaşması için uzun bir ön sevişme gerekir. Erkek eğer yorgunsa ve bu yüzden hızlıca seks aşamasına geçmek istiyorsa, ön sevişmeyi kısa kesip sekse başlayabilir. Kadın orgazm olacak kadar uyarılmamasına rağmen, partneri üzülmesin diye orgazm oluyormuş gibi davranır. Erkeğin orgazm olabilmesi için kadının orgazm olması gerekir. Böylece kadın orgazm taklidi yapar ve seks kısa sürede biter. Başka bir neden olarak da erkeğin penisini kadını orgazm edecek şekilde kullanamamasıdır. Bu yüzden kadın yeterince uyarılamaz ve orgazm taklidi yapmak zorunda kalır.

            Diğer ikinci neden ise kadının yorgun olmasıdır. Evli bir kadın hem çalışıyor hem de ev işi ile uğraşıyorsa bu aşırı derecede yorulmasına neden olur. Bu yüzden cinsel isteği olmayabilir. Erkek illa seks diye tutturursa sekse konsantre olamayacaktır ve yeterince uyarılamayacaktır. Böylece orgazm taklidi yapmak zorunda kalacaktır. Bunun olmaması için partnerler birbirine durumlarını iletmeleri gerekir. Kadın ev işlerinde yoruluyorsa yardımcı tutulmalı ya da eş ona yardım etmelidir. Böylece kendine ayıracağı zaman artacak ve seks hayatı normale dönecektir.

            Bunun dışında kadının aşırı alkol tüketimi de cinsel yaşamını olumsuz yönde etkileyecektir. Seks öncesi bir iki bardak alkol kanın akışını hızlandırıp, partnerlerin birbirini arzulamasına neden olurken, fazlası da cinsel yaşama zarar vermektedir. Alkol vücuttaki libido oranını düşürecek ve kadının cinsel isteğinin azalmasına neden olacaktır. Partner bu konuyu konuşup kadın alkol tüketimini bıraktığında orgazm taklidi yapmayı daha da azaltacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Seks Hayatını Öldürüyor Mu? başlıklı makalemizde evlilik seks hayatı, evlilik seksmidir ve evlilik ve seks hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Kontrol Et

evlilik-seks

Evlilik Seks Hayatını Öldürüyor Mu?

Seks insanoğlunun yaratılışından beri cazibesini koruyan bir kavramdır. Seksüel cazibeyi artırmak adına bir sürü yiyecekler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir