Ana Sayfa / ENFESCE / DÜŞÜK KALORİLİ YEMEK TARİFLERİ NELERDİR?

DÜŞÜK KALORİLİ YEMEK TARİFLERİ NELERDİR?

Yaklaşan yaz ayları sebebiyle herkes düşük kalorili yiyecekleri düşünmeye ve araştırmaya başladı. Hem yaklaşan yaz ayları sebebiyle hem de günümüzde çok fazla yaygın olan sağlıklı beslenme şekliyle düşük kalorili besinler ile yapılan tarifler çok revaçtadır. Düşük kalorili yemek tarihlerine sağlık ve beslenme sitelerinden ulaşabileceğiniz gibi bu tip konularla ilgili birçok yayında bulunmaktadır. Bu kitap ve dergileri internet sitelerini inceleyerek düşük kalorili yemek tariflerine ulaşabilirsiniz.

Düşük kalorili yemek tarifleri vardır. Bunları kendinizde zamanla değişik şekillerde deneyerek elde edebilir kendi tarifinizi kendi damak tadınıza uygun olarak hazırlayabilirsiniz. Mesela Yağ yerine mısır yağı kullanabilirsiniz. Şeker yerine tarçın kullanabilirsiniz bu ve benzeri tatları deneyerek kendi düşük kalorili yemeğinizi yapabilirsiniz. Daha çok sebze ağırlık tarihler de düşük kalorili olarak sizlere tariflerde yardımcı olabilir. Yaz aylarında çok fazla olan taze sebzeler ile yapacağınız tarifler sizi hem daha sağlıklı hem daha hafif hissetmenizi sağlar.

Tariflerinizde tuzdan yağdan undan şekerden uzak kalarak da daha sağlıklı ve düşük kalorili yemekler yapabilirsiniz. Hamur işlerinde normal beyaz un yerine kepekli un da kullanmak yine kalorisi düşük tarifler için kullanabileceğiniz bir tüyo olabilir. Meyvelerle hazırlayacağınız küçük aperatifler de tatlı krizleri için bir çözüm olabilir. Hele ki yoğurt ve tarçın ile birleştirilen bu tatlılar hem ferah bir tarif hem de hafif kalorisi düşük bir lezzet olacaktır.

İçecekleriniz de de düşük kalorili seçenekler mevcut. Asitli içeceklerin kalorisi yüksek olduğu için tavsiye etmenizi önermiyoruz ancak bu kalorisi ve şekeri yüksek içecekler yerine evde kendi hazırlayacağınız şekersiz limonatalar soğuk çaylar meyvelerden hazırlanan ev yapımı meyve suları ile hafif ve kalorisi düşük içeceklere kavuşabilirsiniz. Naneli ayranı da unutmayın hem lezzetli hem pratik hem de kalorisi düşük ferah bir lezzet.

Bir önceki yazımız olan HEPOBUR DİYETİ NEDİR? NASIL YAPILIR? başlıklı makalemizde diyet listesi, hepobur diyet listesi ve hepobur diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Kontrol Et

HEPOBUR DİYETİ NEDİR? NASIL YAPILIR?

  Hem severek yediğiniz yemekleri yiyip hem de kilo vermek istiyorsanız her gruptan yiyeceğin ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir