Ana Sayfa / MODA & BAKIM / Gözaltı Morluklarından Kurtulmak

Gözaltı Morluklarından Kurtulmak

Gözaltı Morluklarından Kurtulmak

Gözaltı morlukları görünüşe birebir etki etmesi nedeniyle zaman zaman hepimizin başına gelen ancak hepimizin kaçtığı bir durumdur. Kimi zaman değişik faktörlerden ortaya çıkar ve birkaç gün içinde kaybolur, ancak kimileri için onunla yaşamaya mecbur olma durumu söz konusudur. Gözaltı morlukları, daha çok yorgunluk ve düzensiz uykuya bağlı olarak ortaya çıkan gözaltında bulunan derinin renk değişip koyulaşmasıyla meydana gelirler.

gözaltı morlukları

Gözaltı Morluklarının Nedenleri

Genetik bir faktöre bağlı olarak da oluşmaktadırlar. Genetik olarak gözaltı bölgesinin daha çukur olması ve cildin bu bölgelerde daha ince olmasından dolayı kaynaklanabilirler. Ancak bunun dışında yaşlanmaya bağlı olarak da ortaya çıkabilirler. Yorgunluk, uykusuzluk halinin varlığı veya düzensiz uyku, dengesiz ve yetersiz beslenme, alkol, sigara ya da daha fazla kafeinli içeceklerin tüketilmesi, aşırı stres gözaltı morluklarının nedenlerindendir.

Gözaltı Morluklarının Tedavisi

Gözaltı morluklarınız sizi fazlasıyla rahatsız edici bir hal aldıysa ve geçici çözümler yerine kalıcı çözüm arayışındaysanız en çok kullanılan yöntemlerden biri ışık dolgu uygulamasıdır. Bu yöntemle çukur olan gözaltlarına vücudun başka bir bölgesinde alınan yağ dokuları enjekte edilmektedir veya kolajen gibi dolgu ürünleri kullanılarak bu işlem yapılmaktadır. Mezoterapi, gözaltında bulunan cilde mineral, vitamin, enzim ve aminoasitlerden oluşturulan ilaçların enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. Her iki işlem de uzun vadede çözüm sunmaktadır.

gözaltı salatalık tedavisi

Gözaltı Morlukları için doğal Çözüm Önerileri

Genetik bir faktöre bağlı olarak bu durumla karşı karşıyaysanız ve herhangi bir işlem yaptırmadan gözaltı morluklarından kurtulmak için tek geçerli yöntem makyaj hilelerini kullanmaktır. Ancak diğer faktörlere bağlı olarak gözaltı morluklarınız varsa, salatalık kürüyle çözüm üretebilirsiniz. Her gün düzenli olarak 1 salatalığı halka halinde dilimleyip gözlerinizin üzerinde 10-15 dakika bekletmek morluklarınızın azalmasına ve gözünüzün dinlenmesine yardımcı olacaktır. Yarım domatesin suyunu çeyrek limon suyuyla karıştırıp pamuk yardımıyla gözaltlarınıza sürerek, 5 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Günaşırı uygulanan bu domates kürü de morluklarınızın azalmasında son derece etkili olacaktır. Son olarak hepimizin bildiği patates kürü de morlukların hafiflemesini sağlayacaktır. Salatalık kürüne fazlasıyla benzeyen patates küründe de 1 patatesi halka şeklinde dilimleyip soğuk süte batırarak gözlerinizin üzerinde 10 dakika bekletmeniz yeterlidir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları başlıklı makalemizde adaçayı ile diş beyazlatma, çilek ile diş beyazlatma ve diş beyazlatmanın doğal yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Kontrol Et

yüz-germe-hareketleri

Gece Yatmadan Önce Cilt Bakımı

Gece Yatmadan Önce Cilt Bakımı Gün içinde birçok dış çevre faktörüyle karşı karşıya kalan cildimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir