Ana Sayfa / MODA & BAKIM / Nasıl Moda Tasarımcısı Olunur?

Nasıl Moda Tasarımcısı Olunur?

Nasıl Moda Tasarımcısı Olunur?

elbise_tasarlama
Örnek bir tasarım

Moda Tasarımcısı Nedir?

 

Moda Tasarımcısı, Günümüz kıyafetlerinin ya da ileriki zaman diliminde piyasaya sunulacak, olan kıyafet modellerini ve tamamlayıcı bütün aksesuarları tasarlayıp çizime döken ve yeri geldiğinde, tasarlamış olduğu işi kalıp haline dönüştürerek, ilk modelin ortaya çıkmasını sağlayan kişidir.

 

 Nasıl Moda Tasarımcısı Olunur?

 

Moda tasarımcısı olmak zor ve oldukça zahmetli bir süreç ister. Öncelikle eğitim sürecinden geçmek şarttır. Moda tasarım bölümünü lise ya da üniversite olarak okumak mümkündür. Yurt dışında okumak gibi bir şansınız olursa her zaman daha ayrıcalıklı bir moda tasarımcısı olursunuz.

 

Sadece okulda eğitim almak yetmez. İyi bir moda tasarımcısı olmayı kafaya koyduysanız okul hayatı dışında yapmanız gereken şeyler var.

moda_tasarım
Örnek bir tasarım

Moda ile ilgili her şeyi, her tanımı öğrenmeli ve sürekli araştırma yapmalısınız. Sürekli araştırma yapmalı ve bilgileri hep güncel tutmalısınız. Ayrıca moda ile ilgili tüm son dakika gelişmelerinden haberdar olmanız gerekir.

 

Elinizin altında Kendinize ait birikimlerinizin ve çalışmalarınızın olduğu bir dosyanız olsun. Bu dosyaya beğendiğiniz tasarımcılarının koleksiyonlarını ve çizimlerini ekleyip hatta o çizimlerin aynısını taklit etmeye çalışabilirsiniz. Ancak çizim yapabilmek için moda okulu ya da bir moda kursundan ders almanız gerekir.

 

Kumaşları tanıyıp kumaş modellerini öğrenmeye çalışmalısınız. Ayrıca kesim ve dikim işlerini de yakınındaki eşine dostuna, akrabana elbiseler tasarlayıp dikerek pratik yapmaya başlayabilirsiniz. Hazırladığınız tasarımlarla yarışmalara katılıp derece almanız sizin için büyük bir adım olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kaş ve Kirpik Bakımı başlıklı makalemizde kaş bakımıikirpik bakımı, kaş ve kirpik bakımı ve kaş ve kirpik bakımı için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Kontrol Et

At Kuyruğu Saç Modelleri

At Kuyruğu Saç Modelleri En çok kullanılan ve en kolay saç modelleri arasında yer alan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir