Ana Sayfa / SAĞLIK / Ülser İçin Şifalı İçecek Tarifi

Ülser İçin Şifalı İçecek Tarifi

Ülser İçin Şifalı İçecek Tarifi

Mide ülseri sindirim sisteminin zarar görmesi sonucu oluşur. İlk başta ülser migren, reflü ve küçük mide yaraları şeklinde ortaya çıkar. Tedavi edilmediği sürece zamanla ülsere dönüşür. Ülser ise mide kanserine çevirebilir. Bu sebeple ülser tedavisi çok önemlidir. hastaların daha kötü bir aşamaya gelmeden önce beslenme alışkanlıkları değiştirmesi gerekir. ancak bazen gerek tıbbi ilaçların kullanımı gerekse doğru beslenme yapılmış olsun gene de ülser kalıcı hasarlar ve daha büyük sorunlara sebep verebilir. Her konuda olduğu gibi ülser tedavisinde de doğanın bize sunduğu bitkisel çayları içerek tedavi olmanız mümkün.

Ülser Ve Bitki Çayları

Ülser tedavisinde bitki çaylarının önemi büyüktür çünkü tek başına alınan ilaçlar sindirim sisteminin iyi çalışmasına yardım etmez. Ayrıca mide yaralarına iyi gelmesi ve mide ağrılarının önlenmesi, sindirim kolaylaşması ve hastaya ferahlık vermesi bakımından bitki çayları içilmelidir. Her bitki çayı tabi ki ülser tedavisinde kullanılmaz. Ülser tedavisinde kullanılacak bitki çaylarının başında akasya çayı gelmektedir.

Akasya Çayı Nasıl Yapılır

Akasya çayı reflü, ülser ve mide hastalıklarında kullanılır. Akasya çayını demlerken klasik demlikler yerine cam demlik tercih etmelisiniz. Çünkü ancak cam bu bitkinin faydalarını demleme sırasında korunmasına yardım eder. Ayrıca terkos su yerine temiz su kullanmalısınız. Akasya çiçeğinin bitkisini bir tatlı kaşığı kadar yarım litre su ile kaynatıp demleyin. Akasya çayını sık içmemeniz gerektiğini de unutmayın. Oldukça etkili olan bu çay sık tğketilmemelidir. Bu çayı haftalık olarak tüketmelisiniz. Ayrıca iki hafta tükettiğiniz çayı daha sonra tekrar içmek için iki ay beklemelisiniz.

Ülser Tedavisinde Beslenme

Ülser gibi çok önemli mide rahatsızlıkların hastalar ne tür bitki çayı olursa olsun öncelikle hekime danışarak çayları tüketmelidir. Yalnızca hekim kontrolünde içilen bitki çayları tedavinizi destekler. Ayrıca beslenmenizi de değiştirmeniz gerekir. Ülser çok önemli bir rahatsızlık olup mide asidini tetikleyen gıdalardan da uzak durmanız gerekir. Ayrıca bitki çaylarını tüketirken ne sıklıkla tüketilmesi konusunda da oldukça bilgili olmalısınız. Akasya çiçeği gibi faydası çok ama yan etkisi de olabilecek çayları dikkatli tüketmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde limon suyu, limonlu su ve limonlu suyun faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Kontrol Et

Tüp Bebek Aşamaları Nelerdir?

Tüp Bebek Aşamaları Nelerdir? Tüp bebek yöntemi belli aşamalardan oluşmaktadırlar. Bu aşamalar şunlardır; Tedavinin Başlangıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir