Ana Sayfa / SAĞLIK / Yoğun iş temposu sizi yaşlı gösteriyor olabilir.

Yoğun iş temposu sizi yaşlı gösteriyor olabilir.

Yoğun iş temposu sizi yaşlı gösteriyor olabilir.

Yoğun bir çalışma temposuna sahipseniz, bu durum yüzünüzü daha sarkık, bıkmış ve donuk görünmesine yol açabilir. İnsanların hayatları her geçen gün daha telaşlı bir  hale dönüşmeye başladı. Sabah işe gitmek için erken kalkmak, yoğun bir sosyal ortama sahipseniz geç uyumalar, teknolojinin gelişmesiyle artık telefon ya da bilgisayarla daha fazla vakit geçirmek, dinlenmek için gerekli zamanı bulamamaya yol açıyor. İyi dinlenemeyen vücutta stres sonucu ciltte erken yaşlanma ortaya çıkabilir. Ciltte erken yaşlanma neden olur? sorusuna bu şekilde cevap vermek mümkün olacaktır.

Hareketli bir sosyal hayat ve davet edilen her davete yetişmeye çalışmak stres seviyemizi artırabilir ve bizi sekiz saatlik uykumuzdan eksik bırakabilir. Yorgunluk ve stres, stres sonucu kırışıklıklara ve donuk ciltlere neden olabilir. Yorgun bir bedende bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir, bu da vücutta akne yani sivilce oluşumuna neden olabilir.

İyi bir gece uykusunun eksikliği cildimize zarar verebilir. Uyku eksikliği cildi kurutur, donuk görünmesini sağlar ve gözlerin altında şişlik ve koyu gölgeler oluşturur. İster arkadaşlarınızla parti yapmaktan, geceleri geç saatlerde çalışmaktan ya da film izlemekten dolayı, tam anlamıyla güzellik uykumuzu kaybediyoruz.Aşırı alkol içmenin birçok yan etkisinden biri de, cildi tahliye edebilme kapasitesidir.

Bir önceki yazımız olan Tiroidler Kilo Vermenize Engel Mi? başlıklı makalemizde kilo vermek, tiroid hastalığı ve tiroid ilaçları kilo aldırır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Kontrol Et

Ülser İçin Şifalı İçecek Tarifi

Ülser İçin Şifalı İçecek Tarifi Mide ülseri sindirim sisteminin zarar görmesi sonucu oluşur. İlk başta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir